Medical service s.r.o.

Tel./Fax:+420 5432 14 845 gross@medicalservice.cz
 

Trubicky

Implantáty pro drenáž a ventilaci
bubínkové dutiny KURZ 
 

Implantáty pro drenáž nebo ventilaci bubínkové dutiny jsou dočasně zaváděny na kratší nebo delší dobu. Mimo implantát pro Eustachovu tubu jsou to trubičky zaváděné do bubínku, kde působí jako otvor v bubínku.

V závislosti na jejich tvaru a materiálu jsou bubínkové trubičky určeny pro různou dobu ponechání v bubínku. To však není jediné kriterium pro kvalitu použité trubičky; velmi dlouhá doba zavedení není vždy nutná nebo žádoucí.

Důležitou vlastností trubiček je tolerance okolní tkáně k jejich přítomnosti a jejich prostupnost. Ucpeli se trubička den po zavedení, nemá její setrvání v bubínku delší dobu žádný význam. Vyvolá-li, nebo podporujeli trubička otorheu, je její terapeutický efekt sporný.

Bubínkové trubičky, vyráběné firmou KURZ od roku 1974, splňují náročné terapeutické požadavky a nároky na jednoduchou manipulaci. Schopnost dlouhodobé implantace, snížená náchylnost ke tvoření inkrustací, dobrá snášenlivost, vysoká odolnost proti infekci a nízká cena jsou spojeny do těchto výrobků.

V neustálém spojení s lékaři a snaze vyhovět zvláštním požadavkům firma KURZ systematicky rozšiřuje řadu bubínkových trubiček.

Mezi novými typy je na příklad i trubička s trokarem, při jejíž aplikaci není třeba provádět myringotomii.

 

© 2009 Medical Service s.r.o.

created by  FABRICA.cz